Mesiac september opäť patril manažérskemu vzdelávaniu prednostov. Tentokrát bola jeho téma zameraná na organizáciu a facilitovanie verejných stretnutí. V dvoch samostatných tréningoch sa účastníci zdokonaľovali a učili technikám, ako získať podnety na preklenutie apatie verejnosti, uplatňovanie konkrétnych krokov na zapojenie občanov do činnosti vlastnej samosprávy a precvičovanie si zručnosti potrebných pre účinné facilitovanie verejných stretnutí.